2021 Filmlerimiz

EVVEL ZAMAN

Zeynep, her gün olduğu gibi evinden çıkıp işine, işinden çıkıp evine dönmektedir. Sıradan günlük rutinleri içerisinde her kadın kadar sıkıntılarla karşılaşır ve bunlarla baş etmeye çalışır. Zeynep’in hikayesinde anlatılan, bir kırmızı başlıklı kız masalıdır.

ADİSYON

Ömer, hayata karşı lakayıt davranan bir gençtir. İş yerinde kendine fazla güvenerek müşterilerin siparişlerini aklında tutmaya çalışmaktadır. Bu güveni ve lakayıtsızlığı yüzünden yaptığı dikkatsizliğin bedeli ağır olur.

HBS Sinema Akademimizde tek plan olarak, özel bir teknik ile çekilmiştir.

BİR ÖMÜR

Gençliğinde profesyonel PC gamerlık yapan ve halen oyun dünyasında aktif faaliyet gösteren Efecan ile gençliğinde influencerlık yapmış ve daha sonra yoga eğitmenliğine yönelen Büşra, ani bir kararla kentten köye yerleşeli 20 yıl olmuştur. Olaylar 2070 yılında geçmektedir.

EKŞİ MAYA

Hilal, pandemi döneminde karantina ve sokağa çıkma yasağı sebebiyle insanlardan uzaklaşmak zorunda kalır. Yalnızlığını gidermek için sosyal medyadan bulduğu her aktivite listesini bir bir dener. Bulduğu bu aktivitelerin kendisine yeterli gelmemesi onu evde başka canlılar keşfetmeye iter.

ŞEYLER

3 ayrı bölümden oluşan tek bir film olma özelliğine sahip “Şeyler” filmi Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi 2021 yapımıdır. Fazla, Kalan, Eksik şeyler olarak ayrılan üç bölümde önyargı, özlem, pişmanlık gibi kavramlar konu edilmiştir. Bu film türü Akademimizde ilk kez denenmiştir.

KÖPÜK

2021 Anadolu Kademe grubunun çektiği “Köpük” filmi bir kadının tüm gün ev işleri arasındaki koşuşturması ve yetiştirme telaşı arasındaki sıkışmışlığı konu edinmiştir. Bu film Hassan Bin Sabit Sinema Akademisinde 5 ayrı şehirden İstanbul’a gelen öğrencilerin çektiği ilk film olma özelliği taşımaktadır.